вівторок, 28 грудня 2021 р.

Щороку 28 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день кіно (International Cinema Day). 

Кіномистецтво — наймолодший вид мистецтва, виникнення якого безпосередньо пов'язане з розвитком науково-технічного прогресу, передусім у галузі оптики, хімії, фотографії. Датою заснування кінематографа вважається 28 грудня 1895 рік. У кіномистецтві поєднуються естетичні властивості театру, літератури, образотворчого мистецтва та музики на основі властивих лише йому виражальних засобів. Більшість найкращих фільмів і серіалів мають літературну основу.

Якщо вам цікаві не тільки художні твори, але і біографії письменників, то представлена нижче добірка фільмів дійсно заслуговує вашої уваги. 


 "Толкін" (2019)

Джон Рональд Руел Толкін – автор знаменитої трилогії "Володар перснів", що назавжди змінила літературу. Саме Толкін вигадав багатий світ Середзем'я, його історію та чарівних істот, що живуть у цьому світі.

Шанувальники творчості популярного письменника з величезним нетерпінням чекали виходу фільму, який розповідає історію життя Толкіна. Сюжет біографічної драми концентрується на юнацьких роках письменника – часі перед Першою світовою війною. З фільму ви дізнаєтесь про випробування, які йому довелося пройти у школі, як він намагався знайти друзів та любов. Пізніше, саме спогади про шкільні роки і підштовхнули письменника до створення цілої низки творів про світ Середзем'я.

Фільм залишить у вас приємний післясмак та вам неодмінно захочеться взяти в руки кілька книг автора. І тут варто зазначити, що Толкін – це не тільки хоббіти, але і безліч інших цікавих творів, наприклад, "Листи Різдвяного Діда".

"За прірвою у житі" (2017)

 Біографічна драма присвячена творчості американського письменника Джерома Селінджера, автора однієї з найзнаковіших книжок минулого століття – роману "Ловець у житі", що, до слова, має чимало паралелей із життям самого письменника. Правдива стрічка знята на основі біографії Кеннета Славенські "Дж. Д. Селінджер: Життя".

Фільм оповідає про молоді роки Селінджера, який мав величезну мрію – стати знаменитим письменником. Він талановитий і наполегливий, але йому бракує досвіду й знань, ще й батьки не вважають літературну творчість чимось серйозним. "З чого ти взагалі взяв, що тобі є що сказати людям?» – запитує його батько. І Селінджер сказав, ще й як сказав. Фільм занурює глядача у світ генія, який працює словом і живе словом і відхиляє завісу на те, як народився один із найвідоміших літературних героїв – скандальний Голден Колфілд, "ловець у житі".

"Геній" (2016)

 Стрічка знята за книжкою Ендрю Скотта Берга "Макс Перкінс: Редактор генія" й переносить глядача в Нью-Йорк 20-х років, коли гучно жили і творили Ернест Гемінґвей, Френсіс Скотт Фіцджеральд і Томас Вулф. Цього разу це історія не про видатних письменників, а про літературного генія, без яких могло і не статися тих письменників.

 "Джейн Остін" (2016)

Якщо ви зачитуєтесь романом "Гордість і упередженість", якщо вам подобається творчість Джейн Остін, то вам буде цікаво подивитися фільм про життя цієї відомої письменниці. Кінострічка повідає неймовірно красиву історію кохання юної письменниці та самозакоханого аристократа. Естетика картини настільки реалістична, що після її перегляду вам неодмінно захочеться ближче познайомитися з творчістю Джейн Остін.

 "Гемінґвей та Ґеллгорн" (2012)

 Фільм розповідає про стосунки Ернеста Гемінґвея (Клайв Овен) та його дружини, письменниці й журналістки Марти Ґеллгорн (Ніколь Кідман). Відомо, що Марта була єдиною з чотирьох дружин письменника, яка перша розірвала їхні стосунки. До того ж саме Марта надихнула Гемінґвея на написання роману «По кому подзвін»

 "Саган" (2008)

Фільм про життя знаменитої письменниці Франсуази Саган від днів світової слави після публікації знаменитого роману "Привіт, смутку". Створюючи бестселери про кохання, вона раз у раз стає героїнею світських хронік.