пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Міжнародний день чаю

 “Бувають люди із кави. І також бувають із чаю. Відтак (ці)каві існують. Та поряд них (надзви)чайні”, – вважає письменниця Надія Гербіш.

Сьогодні про надзвичайних, а також про найдавніший і найпоширеніший напій у світі. Адже 21 травня — Міжнародний день чаю, неофіційне свято, яке відзначається щорічно 21 травня з ініціативи Організація Об'єднаних Націй від 21 грудня 2019 року. Раніше це свято відзначалося 15 грудня у країнах-виробниках чаю (Індія, Шрі-Ланка, Непал, В`єтнам, Індонезія, Бангладеш, Кенія, Малаві, Малайзія, Уганда, Танзанія).

 Пропонуємо вашій увазі «зігріваючу» добірку книг

Какудзо Окакура “Книга чаю”

У 1906 році японський письменник та мистецтвознавець Какудзо Окакура написав англійською книжку для читання в голос в мистецьких салонах серед західної аудиторії. Книжка майже відразу стала культовою. Робота Окакури є не лише історією чаю, а історією культу цього напою. “Книга чаю” є збіркою роздумів та есе автора впереміш із цитатами східних філософів Конфуція, Лао-цзи, Будди, легендами Японії та Китаю, історіями відомих шанувальників чаю, воїнів та чайних майстрів. Окакура розмірковує про дзен та даосизм, та пояснює, наскільки сильно любов до чаю вплинула на японську культуру та мистецтво.


Макс Фрай “Чайна книга”

Унікальним поєднанням оповідань та рецептів чаю – є книжка улюбленої багатьма письменниці Макс Фрай. Чайна книжка вийшла другою після “кавової”. Але від того не втратила. Письменниця дивувалась, як нікому раніш не приходила в голову ідея – створити збірку історій, в якій би герої пили чай. Але не простий чай, а за вишуканими та запашними рецептами, які й додаються до кожної історії. Для фанів Макса Фрая та чаю – ідеальне поєднання.


Джейн Кемпс “Чай – напій-досконалість”

Насичений гайд для тих, хто любить чай. У книжці авторка розповіла як про історію чаю, так і про різні способи ідеального заварювання напою. Також у ній йде мова про користь та лікувальні властивості трав’яних чаїв. Основна теза книжки – “чай – це один із найпопулярніших напоїв, проте більшість, хто його вживає, заварює його неправильно”. Книга є зібранням практичних та надихаючих порад, а також екскурсом в історію запашного напою.

“Велика книга чаю”

А якщо душа прагне справжньої, змістовної, ілюстрованої енциклопедії – тут допоможе “Велика книга чаю”. Французькі автори на чолі із Джонатаном Расіном у ролі редактора не обмежувались лише історією та практичним застосуванням чаю. У книзі ви знайдете: про кожну із найвідоміших країн, в якій вирощують чай, а це Китай, Японія, Тайвань, Шрі-Ланка, Непал, В’єтнам та ПАР. Про те, як ґрунт та клімат кожного регіону впливає на смак напою. Про унікальні способи приготування напою в різних країнах, про найвідоміші та найцікавіші сорти чаю, а крім способів заварки, ще й дізнаєтесь в яких інших стравах використовують чай. А наприкінці корисна табличка із 35 видами чаю та їхнім біохімічним складом.