вівторок, 11 травня 2021 р.

Неординарна особистість та легендарний сюрреаліст

11 травня 1904 в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпе Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв епохи сюрреалізму.

Уже в ранньому дитинстві судячи з поведінки і пристрастей маленького Сальвадора можна було відзначити його нестримну енергію та ексцентричність характеру.

Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було 10 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійними фарбами.

Талант генія вирвався назовні.

Пропонуємо вам до читання книгу Кетрін Інґрем "Це Далі"

ХХ століття було сповнене експериментів у науці, літературі та, звичайно ж, образотворчому мистецтві. Одним з найяскравіших представників цього дивовижного періоду був Сальвадор Далі — іспанський художник, скульптор, режисер та письменник. Витвори мистецтва Сальвадора Далі настільки ж пізнавані, як і вуса на його портретах. Але що стояло за цією великою постаттю?


    Біографічна книга "Це Далі" змогла вмістити найяскравіші та значущі фрагменти з життя цієї людини, щоб дати зрозуміти читачам, яким він був — ексцентричним диваком, революціонером мистецтва, самотньою та незрозумілою дитиною. Далі боявся коників, колекціонував милиці, цікавився мурахами та носив взуття на пружинах, але це лише мала частина його багатогранної та надзвичайної особистості...

Сальвадор Далі – одна з найзнаковіших постатей в історії мистецтва.

Ми вже звикли до нього «шаблонного» й «розтиражованого», та на сторінках цієї книги, фрагментарної і цілісної водночас, Далі постає таким, як був: вередуном, що зростав у тіні померлого брата, ексцентричним блазнем, зануреним у власний світ, владним генієм-новатором, який ні на кого не зважав, диваком.

Із цих коротких розповідей кожен може компонувати свою сюрреальну картину: про одержимість і страх, про шаленство і самотність, про вигнання і примирення, про життя – і навіть смерть – як епатаж...