четвер, 22 квітня 2021 р.

День Землі

 

Сьогодні, 22 квітня, світ відзначає День Землі.

Ми закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем, не тільки у цей день!

Що людина посіє — те й пожне. Не будемо про це забувати!

Найкращий спосіб — показати власний приклад, навчити дітей берегти природу, піклуватись про довкілля.

Коли ми говоримо дітям про свідоме ставлення до довкілля, до ресурсів, до оточуючих людей, до грошей і часу, то маємо й самі щоденно все це практикувати.

До вашої уваги підбірка книг, яка допоможе спрямувати, надихнути, посіяти зерно роздумів:


Антуан де Сент-Екзюпері "Маленький принц"

Ця книжка — справжній гімн свідомого життя. У ній про універсальну екологію: екологію стосунків, душі і ставлення до довкілля. Пам’ятаєте? «Прокинувся вранці — прибери свою планету!» або «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Добро, милосеря, відкритість, відповідальність, сміливість — все це ми хочемо бачити в наших дітях. Саме про ці вічні категорії і промовляє нам ця чудова книжка на всі часи.



Нурія Рока "Три «П»: повторне використання, помірність, переробка"

У видавництві вийшла ціла серія корисних книжок для дітей молодшого віку, які вчать фундаментальних понять про родину та родинні зв’язки, природу речей оточуючого світу, роботу органів чуття, значення природний стихій та про три основні принципи дбайливого використання ресурсів: повторне використання, помірність, переробка. Саме завдяки цим принципам діти дізнаються, що ми можемо зробити, аби зменшити забруднення довкілля. Розділи наприкінці книжок містять поради і для батьків.


Патрік Джордж "Врятуй тварин"

Цікава інтерактивна книжка для найменших — кожна розгортка присвячена одному з видів, збереження яких залежить від нашої поведінки та звичок. Перегорнувши прозору плівку із зображенням, дитина може буквально повернути тваринку до її природної домівки. І зрозуміти, що краще не треба звірів у цирку чи дельфінарії, що краще не вбивати тварин заради м’яса чи хутра, що кожен з нас може стати на захист братів наших менших.


Гайді та Деніел Говарт "Маленьке диво. Історії про малюків, які змінюють світ"

Новинка від видавництва «Віват» для дітей молодшого віку. Симпатичні персонажі: Дракончик Трісь та маленький Робот рятують ліс та його мешканців завдяки сміливості та доброті. Це історії про те, що навіть маленькі герої можуть стати справжніми героями, якщо віритимуть в себе, дбайливо ставитимуться до природи та пам’ятатимуть, що всі ми різні і всі потребують шанобливого ставлення.


Ганна Булгакова "Зберегти місто/ Зберегти ліс"

Почнемо з того, що ці книжки виготовлено з переробленого паперу. По-друге, це захоплюючі інформативні книжки, які навчать юних читачів оберігати довкілля у містах, дбати про тварин і рослини, економити ресурси. Вчаться цьому діти через проходження справжніх квестів.



Ганна Булгакова "
Екоквест. Дика природа/Цивілізація"

Ще більше розвиваючих квестів від видавництва «Ранок»! Тут можна малювати, проходити лабіринти, відшукувати предмети та тварин, розплутувати харчові ланцюжки та подорожувати з відомими мандрівниками.




Наталія Чуб "Азбука екології"

Ця книжка — частина серії «Енциклопедія для маленьких вундеркіндів», яка розрахована на дошкільнят. У книжці доступною мовою розповідається про корисні практики для збереження природи, про те, як важливо бути уважним та відповідальним як до довкілля та інших людей, так і до власного здоров`я.




Аліс Пантермюллер, Даніела Коль "Лотта та її катастрофи. Тварини, рятуйтесь!"

Як нам бракувало веселої Лотти з 5-Б! Чергова книжка про пригоди неповторної розбишаки та її однокласників розповідає про те, як клас виграв художній конкурс і тепер учні мають розмалювати будівельний паркан, та ще й тваринами, які знаходяться під загрозою вимирання. Завдання це непросте, але діти докладають максимум зусиль: адже вони не хочуть, щоб зникли панди, тасманійські дияволи і навіть старі нудні черепахи.


Бодо Шефер "Пес на ім’я Мані/Кіра і таємниця бублика"

Яке відношення мають гроші до дбайливого використання ресурсів? Пряме! Тому що гроші — це теж ресурс. Витрачаючи на щось, ми підтримуємо певний вид виробництва, певні види трудових відносин. Витрачаючи занадто багато, люди підтримують перевиробництво. Заощаджуючи правильно, люди можуть підтримати багато хороших справ. Книжки культового фінансового консультанта Бодо Шефера вчать дітей правильному ставленню до грошей та правилам життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами.