середа, 3 березня 2021 р.

 


    Щорічно 3 березня відзначається Всесвітній день письменника (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Дата заснована за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (International PEN Club) в 1986 році. 
    ПЕН-клуб – організація поетів-романістів. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів Poets – поети, Essayists – нарисовці, Novelists – романісти.

Свято відзначають не лише літературні діячі, а й інші майстри слова.

Дорогі наші майстри слова! Щиро вітаємо вас з професійним святом!

Бажаємо творчих злетів, вдячних читачів, натхнення. Нехай муза ніколи не покидає, а завжди надихає на нові шедеври. Нехай ваші книги виходять багатотисячними тиражами і завжди будуть популярні!


З нагоди свята пропонуємо вам добірку творів, що допоможуть дізнаватися більше про письменників – як вони жили, в якій епосі, в якій країні, про що мріяли, чого боялися, у кого вчилися… 

Головні герої цих книжок – письменники та книжки. 

Умберто Еко, Жан-Клод Кар’єр  "Не сподівайтеся позбутися книжок" 

Ця книга – детально записана розмова між французьким сценаристом Жаном-Клодом Кар’єром та італійським письменником Умберто Еко. Два бібліофіли та затяті колекціонери рідкісних книг міркують про майбутнє паперових видань і те, чи насправді становлять загрозу електронні носії.

Як технічна революція змінить книгу? Чи можна говорити про смерть паперових книг? І в чому суть літератури? – цей твір шукає відповіді на багато актуальних питань та вкотре доводить – істина народжується у діалозі.

 


        Ростислав Семків "Як писали класики"

У цій книзі відомий український критик та літературознавець розповідає про секрети майстерності Агати Крісті, Джорджа Орвелла, Рея Бредбері, Курта Воннеґута, Мілана Кундери, Умберто Еко та Маріо Варґаса Льйоси. Виявляється, у кожного з письменників були свої ритуали та звички, пов’язані з літературою. Агата Крісті постійно записувала вигадані сюжети, навіть якщо ними й потім не користувалася; Рей Бредбері виступав за постійність та радив писати по 1000 слів на день; Мілан Кундера цінував жвавість роману та стислість викладу.

Книга "Як писали класики" – це не тільки шанс дізнатися більше про культових авторів, а й мотивація для письменників-початківців, які, сидячи перед чистим аркушем, не знають, про що розповісти світові.

 

Мілан Кундера "Завіса" 

Чесько-французький письменник розмірковує про історію роману, саму суть цього жанру, його закономірності та творчість найбільш яскравих представників. Зокрема, у "Завісі" можна прочитати про Мігеля де Сервантеса, Франца Кафку, Марселя Пруста та багатьох інших.

"Завіса" – це не лише ґрунтовна критика, а й філософська позиція самого Мілана Кундери. У цьому творі автор підсумовує власний погляд на літературу та дає читачам поштовх до самостійних досліджень та роздумів.



Стівен Кінг "Про письменство. Мемуари про ремесло"

"Король жахів", один з найбільш популярних письменників сучасності зібрав увесь свій літературний досвід та поділився секретами майстерності. Ця книга включає як мемуари Кінга, так і його поради про те, як писати так, аби вас читали мільйони.

"Як писати книги" – це не тільки філософські роздуми та рефлексії автора. Кінг оперую конкретними прикладами, що таке хороший текст, а що таке поганий. Отож, книга буде корисною і для всіх, хто прагне навчитися писати краще.

 

Олександр Довженко "Щоденник" 

Особисті спогади та записи письменника і режисера, який прославив Україну на весь світ. Щоденник дає змогу дізнатися більше про внутрішні переживання Довженка та подивитися на реальність його очима.

"Щоденник" Довженка – це не тільки мемуари, творчі плани та хронологічний виклад подій, це і філософські роздуми про долю України, Другу світову війну, вождів того часу, людей навколо та дійсність.




Анджей Стасюк "Як я став письменником"

Анджей Стасюк – відомий польський поет, прозаїк та драматург. Ця книга – інтелектуальна автобіографія автора, в якій він ділиться спогадами про молодість. Надзвичайно жива, смілива та цікава розповідь про те, як насправді стають письменниками – без нудних повчань, але з веселими мандрівками, рок-н-ролом, дружнім спілкуванням та божевільними витівками.

"Як я став письменником" і про дух епохи, і про секрет вічної молодості, і про секрет хороших текстів.

 

За матеріалами: https://blog.yakaboo.ua/